Stowarzyszenie "KABAR" w Łodzi

sekcja strzelecka

W styczniu, w zimowej aurze i temperaturze sporo poniżej zera, przy bezwietrznej bardzo ładnej pogodzie, rozegraliśmy pierwsze w tym roku zawody klubowe. Organizator dołożył wszelkich starań, aby w tych trudnych warunkach, uczestnictwo w zawodach było dla was jak najmniej uciążliwe i dlatego poza standardowym już ciepłym "wyszynkiem" w postaci grila i ogniska, dodatkowo na torach pojawiły się "dymiące beczki" z płonącą zawartością pozwalające wytrwać sędziom na swoich stanowiskach, a wam rozgrzać zmarźnięte dłonie przed rozegraniem konkurencji.

Obraz 016 800 600

W biurze umieszczono gazowe nagrzewince, co pozwoliło obsłudze biura pracować w ludzkich warunkach, a wam umożliwiło wejścia do ciepłego pomieszczenia i uniknięcie stałego przebywania na mrozie.

Ogólnie było całkiem nieźle więc ci, którzy zrezygnowali z powodu mrozu niech żałują, że nie przybyli...

Obraz 014 800x600

Na starcie stanęło 85 zawodników reprezentujących 10 klubów strzeleckich z 7 miast Polski.

Zawodnicy mieli możliwość współzawodniczenia w 8 konkurencjach, co się w sumie przełożyło na 334 osobo-starty.

W tym roku, po prawie dwuletniej przerwie jako ósma konkurencja, ponownie rozgrywany jest Pistolet centralnego zapłonu "PM" 50m, 10 strzałów.

Do styczniowych ciekawostek należy zaliczyć:

- Podwójne pierwsze miejsce na torze "PM". Koledzy z KABAR: Zdzisław Mastaliński i Sobierski Robert uzyskali ten sam wynik wynoszący 95 punktów wraz z tym samym rozkładem trafień: 5x10 + 5x9.

- W tym roku po raz pierwszy na klubowych zawodach w konkurencji 3 Gun "Ligi Sportera" postawiono cele wymagające ostrzelania ze strzelby amunicją SLUG (BRENEKA). O potrzebie zaopatrzenia się w tę amunicję informowano podczas uroczystego rozdania pucharów jak i od ponad miesiąca na stronie klubowej w regulaminie na 2017 rok. Niestety nie do wszystkich ta informacja dotarła co sprawiło, iż niedoinformowani zawodnicy nie mogli współzawodniczyć w tej konkurencji. Proponujemy, aby kazdy zainteresowany rozgrywaniem konkurencji 3-Gun w 2017 miał przygotowane przynajmniej 10 sztuk tego rodzaju amunicji...

 

20170108 115242 800x600

- Zimowe warunki i centralnie świecące w oczy słońce sprawiły, że na torze 3 Gun zaobserwowano liczne "Pingwiny" z papierowymi daszkami przypominajacymi dzioby. Nie wiemy czy to jakaś nowa moda, zwykła ludzka kreatywność, czy też może pospolite zapominalstwo. Niezależnie od przyczyny pojawienia się "Pingwinów" proponujemy aby każdy pamiętał, że w Okręglicy na torze 3 Gun czapka z daszkiem lub meksykańskie sombrero zawsze może się przydać...

pingwin 1pingwin 2

Dla przypomnienia informuję: Wszelkie nieprawidłowości zauważone w tekscie komunikatów czy rankingów zgłaszamy do wyjasnienia bezpośrednio do Prezesa KABAR.

W biurze na zawodach podczas sporządzania listy zawodników nie mamy "on-line" wglądu w aktualną listę członków KABAR, nie wiemy o aktualnych statusach waszych licencji jak i nie wiemy o waszej aktualnej przynależności klubowej innej niż KABAR.

Aktualną listę przynależności do KABAR, informacje o statusach licencji na dany rok jak i wykonanych wpłatach zawsze ma Prezes.

W czasie zawodów urzęduje On jednak na innym stanowisku, do którego ze względu optymalizacji waszych zapisów nie mamy bezpośredniego wglądu.

Od teraz, decyzją Prezesa, zostaje wstrzymana do odwołania wysyłka nieoficjalnych komunikatów do osób zapisanych na listę mailowych powiadomień. Komunikaty będą dalej rozsyłane do osób z tej listy, ale dopiero po ich zatwierdzeniu przez Prezesa.

W celu zapisania się na listę lub wypisania się z listy mailowych powiadomień o wynikach zawodów i rankingach proszę pisać bezpośrednio do pracownika biura na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Obraz 019 800x600

***

Jak zawsze, tak i tym razem też było bezpiecznie i wszystko poszło wyjątkowo sprawnie mimo trudnych zimowych warunków. Ostatni zawodnicy rozegrali swoje konkurencje jeszcze przed godziną 14-tą.

Podsumowując krótko: zadowoleni uczestnicy, bezpiecznie, fachowo i sympatycznie i oby tak nadal było i nic się pod tym względem nie zmieniało.

Na zakończenie nie pozostaje mi nic innego jak serdecznie podziękować Organizatorom i obsłudze zawodów oraz wszystkim uczestnikom, którzy zdecydowali się nas odwiedzić.

20170108 114014 800x600

Najlepsze rezultaty uzyskały osoby:

  • Karabin Centralnego Zapłonu 100m, 20 strzałów - MYSIAK Radosław KABAR-Łódź - 159 punktów
  • Karabin Dowolny 100m, 20 strzałów - JEZIERSKI Sławomir KABAR-Łódź - 173 punkty
  • Karabin Centralnego Zapłonu 50m, 10 strzałów - FUZOWSKI Krzysztof 10-KA-Bełchatów - 96 punktów
  • Pistolet Centralnego Zapłonu 25m, 10 strzałów - ROKSELA Agata KABAR-Łódź - 92 punkty
  • Pistolet Sportowy 25m, 10 strzałów - KOZŁOWSKI Marek KABAR-Łódź - 96 punktów
  • Pistolet Centralnego Zapłonu "PM" 50m, 10 strzałów - MASTALIŃSKI Zdzisław KABAR-Łódź oraz SOBIERSKI Robert KABAR-Łódź - 95 punktów
  • Strzelba dynamiczna, 10 strzałów - WANDZEL Robert KABAR-Łódź - 11.57 sekund (100 punktów)
  • Tor 3 Gun "Ligi Sportera" (opis układu) - WANDZEL Robert KABAR-Łódź - 92.47 sekund (100 punktów)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy...

... i zapraszamy do lektury szczegółowych wyników zawodów.

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2015 - 2020. Stowarzyszenie KABAR

Wszelkie prawa zastrzeżone.