Stowarzyszenie "KABAR" w Łodzi

sekcja strzelecka

W listopadzie, przy temperaturze trochę poniżej zera, przy bezwietrznej ładnej (11 raz w tym roku) pogodzie rozegraliśmy kolejne zawody klubowe.

Na starcie stanęło 106 zawodników reprezentujących 16 klubów strzeleckich z 10 miast Polski.

Zawodnicy mieli możliwość współzawodniczenia w 7 konkurencjach, co się w sumie przełożyło na 368 osobo-startów.

Po raz pieszy w historii zawodów rozpalono w biurze w kominku, dzięki czemu uzyskaliśmy w biurze temperaturę dodatnią... W trakcie sprawownia czynności związanych z obsługą zawodów mogliśmy przysłuchiwać się róznym interesującym opowieściom zawodniczek, które przychodziły posiedzieć na ławce przed kominkiem i się ogrzać. Najciekawsza, mrożąca krew w żyłach opowieść, była o pewnym miłośniku zwierząt którego jego ulubieniec, coś jakby tygrys, o mało co nie poszatkował go TAAAAKIMI PAZURAMI na plasterki... przerażające ;) .

Obraz 398 640x480

Do listopadowych ciekawostek należy zaliczyć:

- Dwóch zawodników zdobyło egzekwo pierwsze miejsce w konkurencji Strzelba dynamiczna, uzyskując ten sam czas: 14.23 sekund

- Na starcie stawiło się czterech zawodników o nazwisku Wiśniewski: Tomasz, Szymon, Tomasz Adam i Tomasz Szymon. Nie było łatwo, ale tym razem chyba ich już nie pomylilismy.

- kolejny bardzo ciekawy układ toru 3-GUN z ładną zabudową miejsca startowego i nowym elementem złożonym poppera, który przewracając się uruchamiał bujaka (bujaną tarczę IPSC), która wprawiona w ruch chowała się za przysłonę po lewej i po prawej stronie. Aby dodatkowo utrudnić ostrzeliwanie tego układu tarczę przesłaniał noshot, który po przejsciu toru przez ostatniego zawodnika zebrał łącznie około 60% trafień... Nie był to szczęśliwy dzień dla tego "no shota' :)

Obraz 397 640x439

Jak zawsze, tak i tym razem też było bezpiecznie i wszystko poszło wyjątkowo sprawnie mimo tego, iż sędziowie na torach nieco pomarźli. Ostatni zawodnicy rozegrali swoje konkurencje jeszcze przed godziną 15-tą.

Podsumowując krótko: zadowoleni uczestnicy, bezpiecznie, fachowo i sympatycznie i oby tak nadal było i nic się pod tym względem nie zmieniało.

Na zakończenie nie pozostaje mi nic innego jak serdecznie podziękować Organizatorom i obsłudze zawodów oraz wszystkim uczestnikom, którzy zdecydowali się nas odwiedzić.

Najlepsze rezultaty uzyskały osoby:

  • Karabin Centralnego Zapłonu (100 metrów, 20 strzałów + 3 próbne, tarcza 500mm 1-10) - KLIMCZAK Piotr KRUK-Łask - 165 punktów
  • Karabin Dowolny (100 metrów, 20 strzałów + 3 próbne, tarcza 500mm 1-10) - KLIMCZAK Piotr KRUK-Łask - 170 punktów
  • Karabin Centralnego Zapłonu (50 metrów, 10 strzałów + 3 próbne, tarcza 250mm "żołnierz" 5-10) - KLIMCZAK Piotr KRUK-Łask - 96 punktów
  • Pistolet Centralnego Zapłonu (25 metrów, 10 strzałów + 3 próbne, tarcza 500mm 1-10) - JAROSZCZYK Rafał KABAR-Łódź - 92 punkty
  • Pistolet Sportowy Bocznego Zapłonu (25 metrów, 10 strzałów + 3 próbne, tarcza 500mm 1-10) - TURKOWSKI Zbigniew 32-GA BAZA LOTNICTWA TAKT.-Łask - 92 punkty
  • Strzelba dynamiczna gładkolufowa (15 metrów, blachy i poppery w dwóch grupach po pięć obiektów) - FIGLEWICZ Tomasz KABAR-Łódź i MASTALIŃSKI Zdzisław KABAR-Łódź - 14.23 sekund (100 punktów)
  • Tor 3 Gun (opis układu) - WANDZEL Robert KABAR-Łódź - 74.91 sekund (100 punktów)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy...

... i zapraszamy do lektury szczegółowych wyników zawodów.

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2015 - 2020. Stowarzyszenie KABAR

Wszelkie prawa zastrzeżone.